Ateny, Grecja - Mala wielka podróz, logistyka

Jak obiecałam tak działam i opisuje! 14 Sierpnia (14 chyba stanie się moją drugą ulubioną liczbą) udało mi się z moim towarzyszem życia wyruszyć w podróż do Aten. Bilety zakupiliśmy na stronie Ryanair - może linie nie należą do luksusowych, ani tym bardziej zadbanych ale ceny bywają naprawdę przyzwoite. My zdecydowaliśmy się na zakup dodatkowego bagażu (1 sztuki 15 kg) oraz miejsc (w obie strony) oszczędnym radzimy zrezygnować z tych usług nie należą one bowiem do najtańszych.

Ps: Podobno na tydzień przed wylotem miejsca można wybrać całkowicie za darmo (nie sprawdzone) a mała podręczna walizka do 10kg jest całkowicie darmowa! (fakt)

Lotnisko w Atenach jest czynne cała dobę i leży na obrzeżach miasta, do centrum oraz głównego portu można dostać się autobusem który kursuje średnio co 10/15 minut - bilet (normalny) to koszt około 5zakupuje się je w kioskach lub u kierowcy, dla porównania tax'ówka to koszt ponad 50!!

My zdecydowaliśmy się na podróż na 'okoliczną' wyspę Poros. Niestety w związku z późną godziną lądowania, która totalnie nie pokrywała się z promami musieliśmy przekoczować kilka godzin na lotnisku. Niestety nie znajdziemy tam zbyt wielu atrakcji wieczorem, nie licząc dziesiątek ludzi śpiących gdzie się tylko da, lotnisko oferuje nam kawiarnie i restauracje czynne całą noc (w tym dla oszczędnych mcdonalds) oraz darmowe magazyny opisujące Grecję, dwa rodzaje map Aten (jedna przedstawia siatkę komunikacji miejskiej).
Lotnisko jest duże i posiada wiele punktów samsunga z gniazdkami oraz możliwością naładowania telefonu dla mnie to ogromny plus dla tej marki, dbają o klienta! Jeśli nie mamy ze sobą komputera czy telefonu co krok znajdziemy stojaki, które umożliwiają skorzystanie z internetu, który jest całkowicie darmowy na terenie całego lotniska! a do tego punkt przechowywania bagażu, klimatyzacja i mały wodopój! No no żyć nie umierać! Brakuje tylko łóżek.

Autobus kursujący do portu to X96 trasę pokonuje w ponad 30 minut nad ranem a w ciągu dnia trzeba wyposażyć się w zapas czasu bo zajmuje to około godziny

Na miejscu jest wiele punktów gdzie można zakupić bilety my skorzystaliśmy z linii Hellenic Seaways (bilety można kupić na stronie, ale należy je odebrać w dowolnym punkcie przed odpłynięciem), która to bezpiecznie dostarczyła nas pierwszym małym zielonym promem Flying Dolphin w ciągu godziny do naszego punktu docelowego bajecznego Poros ♥